Proestetika - kontakt

Proestetica Sp z o.o.

ul.Jagiellońska 28 C/7
80-366 Gdańsk

Tel. (+48) 058 511-71-15
Fax. (+48) 058 511-71-76

Proestetika - kontakt - więcej

PRZEWODNIK O POWIĘKSZANIU PIERSI

 

femme_souriante.jpgNa początku 3 milenium, większość informacji związanych z implantami piersi krążyła między dwoma głównymi rozmówcami: producentem i chirurgiem plastycznym.

Jednak wkrótce dołączył trzeci rozmówca: pacjent.

 

 1. Kobieta i jej wizerunek

Będąc jednym z symboli kobiecości, piersi są podstawowym elementem wyglądu fizycznego i mogą wpływać na psychikę każdej kobiety.Oprócz piękna, które reprezentują, i zmysłowości, której są obiektem, piersi są symbolem płodności i ochrony rozwijającego się życia. Tak wiele powodów, by uzasadnić chęć czucia się w pełni kobietą! W tajemniczy sposób linia, jaką tworzą piersi, dodaje kobiecie piękna i uroku.

 

2. Przyjemność bycia sobą

Na skutek standardów piękna obecnych w kinie czy czasopismach każda kobieta tworzy idealny obraz swojej kobiecości, zgodny z własnymi wyobrażeniami i zapotrzebowaniem społecznym. Kobieta, która akceptuje swój wizerunek, to kobieta pewna siebie.Przy obecnym zaawansowaniu medycyny i chirurgii plastycznej możliwe jest pogodzenie wyglądu ciała z obrazem siebie, jaki kobieta nosi w swoim sercu – możliwe jest spełnienie pragnienia, by być sobą, by zmienić ciało, a tym samym bardziej siebie zaakceptować.

Celem tego przewodnika jest przedstawienie ci krok po kroku obiektywnych informacji na temat twojego bezpieczeństwa.

 

3. Wybór lekarza

Oprócz subiektywnego wrażenia i klimatu zaufania we wzajemnych relacjach równie ważne jest, aby wybrany przez ciebie lekarz był specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

 

4. Informacje anatomiczne

Pierś – charakterystyczny element sylwetki kobiety – składa się przed wszystkim z tkanki tłuszczowej i gruczołu sutkowego. Umieszczona na mięśniu piersiowym, przytrzymywana jest jedynie przez skórę i tkanki. Z czasem ciężar piersi może nadwerężyć elastyczność tkanek i spowodować mniejszą lub większość obwisłość. 

 

5. Wskazania do zastosowania implantów piersi

Wskazania do operacji powiększenia piersi: 

6. Przeciwwskazania i ograniczenia

Przeciwwskazania do operacji powiększenia piersi nie różnią się od przeciwwskazań dla innych interwencji chirurgicznych. Konieczna jest diagnoza i pełna ocena przedoperacyjna.

Chirurgia plastyczna, estetyczna i rekonstrukcyjna dotyczy jednak nie tylko ciała, ale także obrazu siebie. Oczekiwania muszą być realistyczne. Zmiana figury to także zmiana wyobrażenia na swój temat. Równowaga psychiczna jest niezbędna dla pełnego sukcesu interwencji chirurgicznej. 

 

7. Operacja – skrócony opis...

Przed operacją chirurg rysuje na twojej skórze oznaczenia, które ułatwią mu poprawne umieszczenie implantów. Wybór zależy od wielu czynników: budowy piersi, jakości skóry, trybu życia i oczywiście oczekiwań pacjentki. Wszystkie te elementy musisz omówić z lekarzem. Na sali operacyjnej, zwykle w znieczuleniu ogólnym, chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, przez które będą wsunięte implanty. Najważniejszy jest wybór miejsca nacięcia, gdyż od tego zależy obszar gojenia się i powstawania blizny. W przygotowane miejsce wprowadzane są implanty.

Są trzy możliwe miejsca cięcia: wokół brodawki (przez otoczkę brodawki sutkowej), przez dolny fałd piersi (podsutkowo) lub od strony pachy. Blizny są nieduże i z czasem zanikają, zostawiając niewielkie ślady. 

Implant można umieścić:

8. Dobór implantu

Jest wiele różnych rodzajów implantów piersi dostosowanych do każdej sytuacji i wskazań operacyjnych.Implant to wkładka z elastomeru silikonowego wypełniona odpowiednim materiałem. W zależności od rodzaju implantu materiał wypełniający to:

Implanty z żelem silikonowym są produkowane od ponad 40 lat; były to pierwsze implanty rozprowadzane na całym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat, po serii licznych kontrowersji i wątpliwości na ich temat, implanty poddane zostały wielu technicznym ulepszeniom. Dziś są to wkładki nowej generacji.

Te produkowane od 15 lat, zawierające biodegradowalny żel implanty są dystrybuowane wyłącznie przez Laboratoires Arion. Materiał wypełniający jest przepuszczalny dla promieni rentgenowskich i dlatego umożliwia lepsze monitorowanie piersi.

 

Implanty piersi Monobloc® Arion

Implanty Monobloc® to wynik prac badawczych i rozwojowych. Opracowano specjalną technikę gwarantującą optymalną niezawodność. Implanty są bardzo elastyczne i mogą być umieszczane przez bardzo małe nacięcia, które zostawiają bardzo niewielkie blizny.

Produkty Laboratoires Arion oznaczone są znakiem CE. Wszystkie implanty pomyślnie przeszły testy biokompatybilności, tolerancji i odporności.

Implanty piersi mogą mieć kilka kształtów:

  

9. Informacje o implantach 

Zalety implantów piersi:

Implanty piersi Monobloc® spełniają optymalne warunki bezpieczeństwa. Odtwarzają kontur naturalnej piersi zarówno w chirurgii plastycznej jak i rekonstrukcyjnej. Pozbawione jakichkolwiek właściwości toksycznych, są rozwiązaniem estetycznym, odpowiadającym wyobrażeniu kobiety o sobie.

Ryzyka związane z implantami piersi:

Pęknięcie implantu możliwe jest w kontakcie z instrumentami chirurgicznymi lub na skutek urazu. Pęknięcie może być sygnalizowane objawami klinicznymi lub może być bezobjawowe.

Obkurczenie torebki jest naturalną reakcją organizmu – polega na odizolowaniu obcego ciała przez otoczenie go (pierwsza przyczyna komplikacji po założeniu implantu piersi objawiająca się nadmiernym stwardnieniem piersi, ewentualnie bólem i deformacją piersi).

Możliwe jest utworzenie się fałdy na powierzchni implantu. Można to zaobserwować na skórze – w zależności od położenia implantu.

Bezpieczeństwo pacjentki gwarantują regularne wizyty u lekarza i monitorowanie implantów.

 

10. Informacje o operacji 

Skutki

W okresie rekonwalescencji mogą pojawić się krwiaki, ból lub lokalne zaburzenia czucia. Na dłuższą metę operacja nie wpływa negatywnie na możliwość karmienia piersią lub wrażliwość czuciową piersi.

Monitoring i wizyty kontrolne

W celu zapobieżenia komplikacjom należy poddawać się regularnym badaniom kontrolnym. Okresowe badania mammograficzne pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości i ewentualne pęknięcie implantu.

Rozkład badań kontrolnych po operacji należy sprawdzić u chirurga, ale warto stosować się do wytycznych AFSSAPS (Francuska Agencja Bezpieczeństwa Medycznego Produktów Zdrowotnych)

 Pobierz plik: Przewodnik_o_powiększaniu_piersi.pdf [7047.13 kb]